Saturday Social: Salsa, bachata & kizomba lauantaina 6. lokakuuta

Jaa tämä kirjoitus

Tervetuloa pitämään hauskaa ja nauttimaan tanssista, musiikista ja ystävistä rennossa ilmapiirissä! Soittolistalta löytyy salsaa, bachataa ja kizombaa.

Sosiaalit lauantai 6. lokakuuta klo 19.30–24 Tanssistudio Flamassa Turussa.

Sisäänpääsy: 7 € (maksu kortilla tai käteisellä)

Muistathan pakata mukaasi tanssikengät tai muut tanssilattialle sopivat sisäkengät, sillä ulkokengät tulee jättää eteiseen.

Flama sijaitsee Turun linnan ja sataman vieressä osoitteessa Linnankatu 84. Bussi nro 1 (Kauppatori–Turun satama) pysähtyy aivan Flaman edessä pysäkillä Satamakatu. Bussimatka Kauppatorilta studiolle kestää noin 10 minuuttia. Katso aikataulut Turun seudun joukkoliikenteen sivuilta: http://www.foli.fi/. Flaman takana olevalla parkkipaikalla on ilmaisia parkkipaikkoja, ja lähistöllä on useita kiekollisia ja maksullisia parkkialueita.

Kutsu ystäväsikin mukaan Facebook-tapahtumamme kautta: https://www.facebook.com/events/550016948752387/.

Innostaisiko tanssitunti?

Tutustu tanssitunteihimme tai hyppää suoraan verkkokauppaamme!

Tutustu myös näihin

aikataulu

Syksyn 2026 kursseille ilmoittaudutaan nyt!

Syksyn täydeltä tanssia! 🍂 Flaman syyskautta tanssitaan 24.8.–13.12. ja aikataulu on nyt julkaistu. Luvassa on jälleen monipuolinen kattaus tanssi- ja kehonhuoltotunteja niin aloittelijoille kuin pidempään harrastaneille. Tervetuloa Flamaan! 🧡

puistotunnit

Tanssia ja kehonhuoltoa Linnanpuistossa kesäkeskiviikkoisin

Tanssistudio Flaman jo perinteeksi muodostuneet puistotunnit pidetään tänä kesänä taas Turun Linnanpuiston upeissa maisemissa. Tervetuloa viettämään kesäisiä keskiviikkoiltoja tanssin ja liikkeen ilosta nauttien!