Show Burlesque

Haluatko kertoa tunnista muille?

Show Burlesque -tunnit ovat feminiinistä ilmaisua sisältäviä showtanssitunteja, jotka ammentavat inspiraatiota burlesque-taiteen maailmasta.

Koreografioissa korostuvat keimaileva energia, sulava liike ja itsevarmuus, ja niissä tehdään myös lattiatyöskentelyä. Tunneilla rakennetaan useamman viikon ajan samaa koreografiaa.

Tunnille kannattaa pukea vaatteet, joissa on mukava liikkua ja hyvä olla. Tunnilla voi tanssia sukkasillaan tai päkiäsuojilla, tanssilenkkareita emme suosittele tälle tunnille. Halutessasi voit myös pukea päälle myös jotain teemaan sopivaa, esimerkiksi verkkosukkahousut. Osalla tunneista harjoitellaan lattiatekniikkaa, ja näille kerroille suosittelemme ottamaan mukaan polvisuojat tai säärystimet polvien suojaksi. Polvisuojia on myynnissä myös Flaman verkkokaupassa ja studioilla. 

Innostaisiko tanssitunti?

Tutustu tanssitunteihimme tai hyppää suoraan verkkokauppaamme!

Tutustu myös näihin

Tanssikurssit

Tule mukaan Flaman loppukesän lyhytkursseille!

Kesän loppupuoli on oivallinen aika palata takaisin tanssin pariin, kun Flaman neljän kerran lyhytkurssit käynnistyvät heinäkuun lopussa. Tarjolla on monipuolinen valikoima eri tanssilajeja niin uusille kuin pidempäänkin harrastaneille tanssijoille. Ilmoittaudu mukaan nyt!

puistotunnit

Tanssia ja kehonhuoltoa Linnanpuistossa kesäkeskiviikkoisin

Tanssistudio Flaman jo perinteeksi muodostuneet puistotunnit pidetään tänä kesänä taas Turun Linnanpuiston upeissa maisemissa. Tervetuloa viettämään kesäisiä keskiviikkoiltoja tanssin ja liikkeen ilosta nauttien!