Anna Ketopaikan soolosalsa-workshopit la 27.4.2024

Tervetuloa tanssimaan soolosalsaa Flaman perustajan Anna Ketopaikan kanssa lauantaina 27.4.! Luvassa on kaksi workshopia: alkeet ja keskitaso.

Jaa tämä kirjoitus

Soolosalsan alkeisworkshop

Kuubalaisen salsan alkeistunnilla irrotellaan salsarytmien tahtiin ja harjoitellaan salsan perusaskeleita ja tekniikkaa, vartalonkäyttöä ja rytmiikkaa. Tämä tunti sopii aivan kaikille. Aikaisempaa tanssitaustaa ei tarvita.

Soolosalsan keskitason workshop

Kuubalaisen salsan keskitason soolotunti sopii niille, joilla perusaskeleet, salsan rytmiikka ja perustekniikka on jo hallussa.

Anna Ketopaikka

Anna Ketopaikka on Flaman perustaja ja tanssinopettaja, joka on keskittynyt yli kymmenen vuoden ajan karibialaisiin tansseihin. “Perustin Flaman palavasta intohimosta tanssiin ja liikkeeseen. Tanssi on tuonut elämääni niin paljon energiaa, voimaa, läsnäoloa ja rakkaita ystäviä, että haluan pystyä mahdollistamaan sen tuoman nautinnon myös muille. Tunneillani haluan innostaa ihmisiä ennen kaikkea löytämään tanssista voimavaroja ja iloa arkeen.”

Anna opettaa Flamassa muun muassa soolo- ja parisalsatunteja, bachataa ja reggaetonia.

Aikataulu la 27.4.2024

11:00–12:15 Kuubalainen soolosalsa, alkeet (lähtee ihan alkeista)
12:30–13:45 Kuubalainen soolosalsa, keskitaso

Paikka: Flama Linnankatu (Linnankatu 84, 20100 Turku)
Hinta: 17 € / workshop

Lämpimästi tervetuloa tanssimaan 🧡

Innostaisiko tanssitunti?

Tutustu tanssitunteihimme tai hyppää suoraan verkkokauppaamme!

Tutustu myös näihin

aikataulu

Syksyn 2026 kursseille ilmoittaudutaan nyt!

Syksyn täydeltä tanssia! 🍂 Flaman syyskautta tanssitaan 24.8.–13.12. ja aikataulu on nyt julkaistu. Luvassa on jälleen monipuolinen kattaus tanssi- ja kehonhuoltotunteja niin aloittelijoille kuin pidempään harrastaneille. Tervetuloa Flamaan! 🧡

puistotunnit

Tanssia ja kehonhuoltoa Linnanpuistossa kesäkeskiviikkoisin

Tanssistudio Flaman jo perinteeksi muodostuneet puistotunnit pidetään tänä kesänä taas Turun Linnanpuiston upeissa maisemissa. Tervetuloa viettämään kesäisiä keskiviikkoiltoja tanssin ja liikkeen ilosta nauttien!