Tämän viikon lauantaina 10. lokakuuta ylimääräinen Oona Varinowskin Dancehall Queenstyle -alkeistunti sekä Dancehall-luento, tervetuloa mukaan!

Jaa tämä kirjoitus

Tämän viikon lauantaina 10.10. Flamassa järjestetään ylimääräinen Dancehall Queenstylen alkeistunti klo 11:00–12:00. Tämä tunti on varattavissa ajanvarausjärjestelmämme kautta, ja tunnin maksuun käy muiden viikkosoolotuntiemme tapaan kertamaksu, jokin sarjakorteistamme tai Anytime. Tunnille on vielä hyvin paikkoja, mutta suosittelemme varaamaan tuntipaikan etukäteen. Tervetuloa siis perjantain Dancehall Queenstyle -alkeistunnin lisäksi nauttimaan dancehallista poikkeuksellisesti myös tänä lauantaina. 

Tämän extratunnin lisäksi Oona Varinowski pitää lauantaina klo 12:00–13:00 ilmaisen Dancehall-luennon. Luennolle ei tarvitse ilmoittautua etukäteen, vaan kaikki dancehall-kulttuurista kiinnostuneet ovat lämpimästi tervetulleita mukaan. Tule siis sekä tanssimaan että kuulemaan lisää dancehallista tämän viikon lauantaina.

Innostaisiko tanssitunti?

Tutustu tanssitunteihimme tai hyppää suoraan verkkokauppaamme!

Tutustu myös näihin

aikataulu

Syksyn 2026 kursseille ilmoittaudutaan nyt!

Syksyn täydeltä tanssia! 🍂 Flaman syyskautta tanssitaan 24.8.–13.12. ja aikataulu on nyt julkaistu. Luvassa on jälleen monipuolinen kattaus tanssi- ja kehonhuoltotunteja niin aloittelijoille kuin pidempään harrastaneille. Tervetuloa Flamaan! 🧡

puistotunnit

Tanssia ja kehonhuoltoa Linnanpuistossa kesäkeskiviikkoisin

Tanssistudio Flaman jo perinteeksi muodostuneet puistotunnit pidetään tänä kesänä taas Turun Linnanpuiston upeissa maisemissa. Tervetuloa viettämään kesäisiä keskiviikkoiltoja tanssin ja liikkeen ilosta nauttien!