Flaman kevätkauden päätösbileet 24. toukokuuta

Jaa tämä kirjoitus

Perjantaina 24. toukokuuta klo 21–02 juhlitaan Tanssistudio Flaman kevätkauden päätöstä huikeissa tanssibileissä! DJ Papi tarjoilee kuumat salsa-, bachata- sekä reggaetonrytmit ja alakerran tunnelmallisessa bunkerissa tanssitaan kizombaa ja sembaa!

Näissä bileissä luvassa on myös tanssiesityksiä: mm. Flaman show-ryhmä Flama Crew, twerk-ryhmä Bouncy Crew sekä Flaman uusi street-ryhmä esiintyvät bileissä! Showtime on klo 22.30, joten tule ajoissa paikalle! Lisäksi luvassa on animationeita eli lyhyitä tanssinopetuksia sekä runsaasti vapaata tanssia!

Sisäänpääsy: 8 / 7 € (halvempi hinta Flaman sarjakorttia tai Bailes Cubanos ry:n jäsenkorttia näyttämällä

Muistathan pakata mukaasi tanssikengät tai muut tanssilattiallemme sopivat sisäkengät, sillä ulkokengät tulee jättää eteiseen.

Flama sijaitsee ihan Turun linnan lähellä osoitteessa Linnankatu 84. Bussi nro 1 (Kauppatori–Turun satama) pysähtyy aivan Flaman edessä pysäkillä Satamakatu. Bussimatka Kauppatorilta studiolle kestää noin 10 minuuttia. Katso aikataulut Turun seudun joukkoliikenteen sivuilta: http://www.foli.fi/. Flaman takana olevalla parkkipaikalla on ilmaisia parkkipaikkoja, ja lähistöllä on useita kiekollisia ja maksullisia parkkialueita.

Tervetuloa pitämään hauskaa ja nauttimaan ihanista tansseista, musiikista ja ihmisistä! ♥

Innostaisiko tanssitunti?

Tutustu tanssitunteihimme tai hyppää suoraan verkkokauppaamme!

Tutustu myös näihin

Tanssikurssit

Tule mukaan Flaman loppukesän lyhytkursseille!

Kesän loppupuoli on oivallinen aika palata takaisin tanssin pariin, kun Flaman neljän kerran lyhytkurssit käynnistyvät heinäkuun lopussa. Tarjolla on monipuolinen valikoima eri tanssilajeja niin uusille kuin pidempäänkin harrastaneille tanssijoille. Ilmoittaudu mukaan nyt!

puistotunnit

Tanssia ja kehonhuoltoa Linnanpuistossa kesäkeskiviikkoisin

Tanssistudio Flaman jo perinteeksi muodostuneet puistotunnit pidetään tänä kesänä taas Turun Linnanpuiston upeissa maisemissa. Tervetuloa viettämään kesäisiä keskiviikkoiltoja tanssin ja liikkeen ilosta nauttien!