Anna Ketopaikka: Parisalsa-pre-party-workshop / Pe 1.5.

Flaman vappusalsat startataan Flaman perustajan Anna Ketopaikan parisalsaworkshopilla! Tervetuloa juhlimaan vappua ja nauttimaan kuubalaisista rytmeistä kanssamme.

Workshop sopii kuubalaisen parisalsan alkeet hallitseville.

Voit ilmoittautua mukaan joko yksin tai oman parin kanssa.

Kaikille Flaman paritunneille voi osallistua viejänä tai seuraajana sukupuoli-identiteetistä riippumatta.

Aika: 1.5. klo 16.30–17.30
Taso: alkeisjatko
Paikka: Flama Linnankatu (Linnankatu 84, Turku)
Opettaja: Anna Ketopaikka

Workshopin osallistumismaksu sisältää myös pääsyn illan Vappusalsat-tanssibileisiin.

Huom! Emme palauta rahoja, mikäli joudut perumaan tulosi. Sairastapauksessa voit saada hyvityksenä saman arvoisen lahjakortin studiollemme.

Hintaluokka: 25,00 € - 50,00 €

SKU N/A Category Tags ,

Kuvaus

Anna Ketopaikka

Tanssi vei Annan sydämen jo varhain: hän aloitti tanssitunnit 5-vuotiaana balettitunneilla Tampereen Balettiopistossa. Vuosien varrella hän jatkoi tanssin opiskelua muun muassa jazz- ja showtanssin parissa. Vuodesta 2010 lähtien Anna on keskittynyt intensiivisesti karibialaisiin, erityisesti kuubalaisiin, tansseihin. Hän kouluttautui salsaohjaajaksi kuubalaisen Ramón Silverion johdolla ja on opettanut tanssia vuodesta 2014 lähtien.

“Perustin Flaman palavasta intohimosta tanssiin ja liikkeeseen. Tanssi on tuonut elämääni niin paljon energiaa, voimaa, läsnäoloa ja rakkaita ystäviä, että haluan pystyä mahdollistamaan sen tuoman nautinnon myös muille. Tunneillani haluan innostaa ihmisiä ennen kaikkea löytämään tanssista voimavaroja ja iloa arkeen.”

Anna opettaa Flamassa kuubalaista salsaa (soolo- ja parisalsaa) ja muita kuubalaisia tansseja, kuten sonia ja rumbaa, sekä bachataa ja reggaetonia.

Lisätietoja workshopista: info@flama.fi

Lisätietoa workshopista: info@flama.fi.

 

Lisätiedot

Workshop

Seuraaja, Viejä, Pari