Hip hopin alkeiskurssi (16 krt), syksy 2023, tiistaisin 29.8.–19.12.2023 klo 16:15–17:10, opettajana Miika ”Migi” Hurnanen

Miika ”Migi” Hurnasen hip hopin alkeiskurssi

Kurssin tunnit pidetään tiistaisin 29.8.–19.12.2023 klo 16:15–17:10

Paikka: Flama Rauhankatu (Rauhankatu 15, Turku)

Taso: alkeet (et tarvitse aiempaa tanssikokemusta)

Opettaja: Miika ”Migi” Hurnanen

Kurssimaksu sisältää sisältää 16 x 55 min opetuskertaa. Tuntia ei pidetä 12.12. Flama Xmas -show’n vuoksi.

Huom! Flaman syksyn 2023 Anytimella pääset ilman erillistä kurssimaksua tälle kurssille. Ilmoittaudu tässä tapauksessa kurssille silti sähköpostitse: [email protected].

195,00 

Kuvaus

Miika ”Migi” Hurnanen

Miika ”Migi” Hurnanen on turkulainen koreografi, tanssinopettaja ja tanssija.
Hän aloitti tanssiharrastuksensa opiskellessaan Lahdessa ja kilpaili myös tanssiryhmässä. Tämän jälkeen hän alkoi tutkia ja harjoitella tanssia enimmäkseen yksin ja etsiä omaa tyyliään ja tapaa liikkua. Hän alkoi melko nopeasti opettamaan omia koreografioitaan ja tutustumaan enemmän hiphopin ja muiden street-lajien perusteisiin.

Tunneillaan Migi korostaa grooven ymmärtämistä ja kannustaa oppilaita oman luontevan liikkeen löytämiseen.

Migin hip hop -tunneilla harjoitellaan tekniikkaa ja koreografiaa.

Lisätiedot: [email protected]